Як вибрати виділений сервер

4-18-2018

У сучасному світі, схоже, у кожного є свій сайт. Не тільки у організацій, великих і дрібних, індивідуальних підприємців, але й звичайних людей. Пропоную сайт https://servak.com.ua/

Але сайт фізично де повинен розташовуватися, причому так, щоб бути доступним цілодобово для всіх користувачів. Для цього використовується веб-хостинг, якщо сказати простіше, місце на комп’ютері дата-центру, який ніколи не вимикається. Але це міркування має сенс для невеликих сайтів – сайтів-візиток індивідуальних підприємців, невеликих інтернет-магазинів, тобто сайтів, обсяг даних яких і відвідуваність порівняно невелика. А от коли відвідуваність сайту стає, вище 10 000 осіб на добу, набуває актуальності питання про оренду виділеного сервера.

Що таке виділений сервер?
Щоб відповісти на це питання найбільш просто, для звичайних людей, достатньо уважно прочитати його назва – виділений, значить окремий, тільки для вас; сервер – комп’ютер такий… Виділений сервер-це певна протилежність віртуального хостингу, коли на сервері провайдера одночасно знаходяться ряд сайтів, які належать різним господарям (ну або одному, але все одно кілька сайтів, багато). Оренда виділеного сервера потрібна, коли віртуальний хостинг вже не відповідає зрослим вимогам до потужностей або коли якесь програмне забезпечення не може працювати, в рамках скромних ресурсів виділяються віртуальним хостингом.

Де вибирати виділений сервер?
При інших рівних параметрах, має сенс вибирати виділений сервер в тому ж регіоні, в якому живуть користувачі сайту, який буде розташовуватися на сервері. Але не варто звертати на це рада увагу, якщо ресурс суперечить законодавству країни, в якій проживає більша частина його відвідувачів.

У кого купувати оренду виділеного сервера?
Існує два варіанти при виборі продавця послуг оренди виділеного сервера – у реселерів і у дата-центру. У багатьох ситуаціях має сенс вибрати дата-центр, оскільки є можливість спілкуватися з фахівцями, які обслуговують сервера.

На що звернути увагу при оренді виділеного сервера?
— Звичайно на платформу (повинна бути сучасна, а об’єм жорсткого диска достатнім). Варто провести моніторинг компаній, що надають в оренду сервера, орієнтуючись не тільки на ціни, але й на обладнання, яке вони використовують, вибираючи найкращий баланс «ціна/ якість».
— Місячний обсяг трафіку. Є нюанси (поділ трафіку на вхідний і вихідний, закордонний і внутрішній тощо). Як оплачується перевитрату трафіку.
— Інтернет-канал дата-центру – фактична його швидкість, як прямого, так і зворотного з’єднаних