Як вибрати ортопедичний матрац

11-25-2016

Як вибрати ортопедичний матрац

Повноцінний нічний відпочинок можливий, тільки якщо спальне місце обладнано» правильно. В першу чергу необхідно подбати про купівлю матраца. Все частіше фахівці радять віддавати перевагу ортопедичні моделі. В чому полягає їх відмінність від звичайних матраців? За якими критеріями слід робити вибір? Пропоную вам високоякісні матрасы купить http://matrasi.macro.ua/, тут величезний асортимент матраців на будь який смак.

Що таке ортопедичний матрац

Перш за все слід усвідомити, що приставка «ортопедичний» – привід продати матрац швидше і дорожче. На це прийом маркетологів попадаються багато користувачів, прагнучи забезпечити собі здоровий і корисний сон, але при цьому не вникаючи в деталі.

Насправді коректніше говорити про матрац з ортопедичним ефектом, який може бути більш або менш виявленим залежно від фізичних параметрів користувача. Не існує універсальних «лікувальних» виробів – підбирати матрац необхідно виключно під себе. При вдалому виборі виражений ортопедичний ефект дійсно матиме благотворний вплив на стан людини.

У якому випадку це можливо? Якщо матрац повністю повторює контури сплячого, не утворюючи при цьому просвітів. Тільки тоді навантаження на тіло розподіляється рівномірно, а хребет займає природне положення.

Як правильно вибрати ортопедичний матрац за типом конструкції

У магазинах представлено серйозне різноманітність матраців, які відрізняються між собою за особливостями конструкції. Виділяють такі типи:

Різновид матрацаХарактерні особливостіПлюсиМінуси
Пружиннийз боннельным блокомВ основі конструкції – залежний пружинний блок: кожна пружина реагує на натискання сусідній.
 • дешевизна
 • здатність витримувати значні навантаження
 • забезпечення комфортності сну на перших порах експлуатації
 • схильність до накопичення пилу
 • привабливість для комах
 • поступово утворюються вм’ятини і поява характерного скрипу
з блоком незалежних пружинВсі пружини «упаковані» в індивідуальні чохли, завдяки чому вони прогинаються тільки в тому місці, де було натискання.хороша еластичність, виключає ймовірність прогинів, навіть якщо в ліжку сплять двоє
 • більш висока вартість
 • привабливість для мікробів і комах
 • поява пружинного скрипу (хоча і не так скоро, як при блоці боннель)
БезпружиннийПружини відсутні. Матрац являє собою масив з одного або декількох матеріалів.
 • несхильність до накопичення статичної електрики
 • легкість
 • безшумність
 • рівномірний розподіл навантаження
 • дорожнеча
 • можливі складнощі з визначенням якості внутрішніх шарів наповнювача

Традиційно рекомендується купувати безпружинні моделі, особливо якщо спальне місце призначене для дитини чи підлітка. Саме такі матраци (при правильно підібраній жорсткості) краще за всіх здатні розвантажити хребет, дати розслабитися м’язам і в цілому забезпечити комфортний відпочинок.

Але слід керуватися не тільки своїми бажаннями, але і фінансовими можливостями. Куди краще купити якісний боннельный матрац, ніж віддати гроші за «слабкий» безпружинний: в останньому випадку ортопедичні властивості можуть бути набагато гірше.

 

 

 

Ортопедичний матрац: який вибрати за ступенем жорсткості

Людям з серйозними ортопедичними проблемами краще вибирати матрац після консультації з лікарем. Інші користувачі можуть звернутися до наступних рекомендацій щодо жорсткості:

Вага/Вікдо 25 років25-50 роківвід 50 років
менше 60 кгсереднясередня/низьканизька
60-90 кгсередня/високабудь-якабудь-яка
від 90 кгвисокасередня/високасередня/висока

Зручно, якщо матрац двосторонній і дозволяє змінювати рівень жорсткості. Таким чином можна визначити комфортну ступінь твердості вже «на практиці».

Уважними до вибору матраца повинні бути молоді люди віком до 25 років. Формування організму ще не до кінця завершено, і неправильно підібрана жорсткість може стати причиною виникнення проблем з хребтом. Тому в підлітковому і юнацькому віці м’які матраци протипоказані.

Подальші рекомендації менш суворі. Вже сформувався людина може вибирати матрац по своєму смаку: природно, пам’ятаючи, що чим більше вага, тим жорсткішим має бути спальне місце.Наприклад, худенька дівчина не зможе комфортно відпочивати на матраці високої жорсткості, тоді як повного чоловікові буде важко розслабитися на надмірно м’якій постелі. В обох випадках ортопедичний потенціал вироби залишиться невикористаним.

Який наповнювач для ортопедичного матраца краще

Жорсткість залежить від наповнювача, який був використаний при виробництві матраца. На ринку представлені такі матеріали:

 1. Пінополіуретан. Являє собою пружний поролон. Це штучний наповнювач, який характеризується м’якістю, еластичністю і гіпоалергійністю. Часто зустрічається в недорогих моделях.
 2. Латекс. Відмінний варіант для людей з високою масою тіла: матеріал легко витримує значні навантаження. До інших властивостей відносяться еластичність, анатомічність, гіпоалергенність, стійкість до вологи і запахів.
 3. Кокосове волокно. Популярний наповнювач, що застосовується для виготовлення жорстких матраців. Це кокосова койра, просочена латексом. Матеріал не гниє, пропускає повітря, не накопичує вологу або запахи.
 4. Сизаль. Більш дорогий замінник кокосового волокна. Сизаль також просочується латексом, але володіє дещо більшою твердістю й гнучкістю. Відмінно пропускає повітря і характеризується високою зносостійкістю.
 5. Соєве піна з ефектом пам’яті. Сучасний тип наповнювача, якому властиві щільність, висока анатомічність, повітропроникність та антибактеріальні характеристики.
 6. Струттофайбер. Це штучне поліестрове волокно з додаванням натуральних волокон. Матеріал пружний, зносостійкий, пропускає повітря і здатна підтримувати оптимальний мікроклімат. Він призначений для м’яких і середніх по жорсткості матраців.
 7. Кінський волос. Використовується тільки в дуже дорогих моделях. По всім необхідним параметрам матеріал знаходиться на висоті: він повітропроникний, довговічний, еластичний.Відрізняється високою жорсткістю.

При виборі матраца важливо переконатися у відсутності алергії на наповнювач. Також слід звертати увагу на рекомендований виробником вага сплячого.

Правильно підібраний матрац означає, що людина не буде відчувати болю в спині, дискомфорту в попереку та інших «принад» сну на незручній ліжку. Як результат – бадьорість і гарний настрій на весь день. Це варто того, щоб підійти до покупки з усією серйозністю.