Як вибрати хороший домен і поліпшити SEO сайту

11-24-2017

Домен — ім’я сайту, і його вибір може суттєво вплинути на майбутнє вашого сайту. Причин для цього безліч і сьогодні ми розберемося, як домен впливає на SEO сайту, як домен може допомогти поліпшити SEO сайту, і як вибрати хороший домен для сайту. Серед усіх чинників ранжирування значний внесок можуть внести доменні чинники ранжирування. Зрештою, саме з домену починається сайт.Рекомендую купить доменное имя

Безкоштовний домен

Отримати домен безкоштовно нескладно, але, як відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Тому безкоштовні домени, як правило, можна отримати:

третього і вище рівня, начебто tema.livejournal.com на різних майданчиках;
другого рівня, але при оплаті хостингу на тривалий термін.
У першому випадку, ваш сайт виявляється не зовсім вашим, так як є поддоменом і належить власникові основного домену.
У другому випадку, ви все одно платите за домен, оплачуючи хостинг. Продовження домену все одно доведеться оплачувати. Тобто ви так чи інакше купуєте домен.

Безкоштовні домени, як правило, не користуються довірою пошукових систем і мають менше шансів на просування, ніж платні домени другого рівня.

Купити домен можна у будь-якого реєстратора доменних імен, наприклад, найбільших зразок: reg.ru, nic.ru. При купівлі домену, крім вибору доменного імені, поцікавтеся можливої історією домену. Ви ж не хочете купити домен з поганою історією, яка буде переслідувати ваш сайт. Детальніше про історію домену поговоримо нижче.також на цьому сайті Ви сможете зарегистрировать домен

Аналогічна ситуація з безкоштовними хостингами, оскільки ніхто не стане розміщувати більш або менш серйозний сайт на базі безкоштовного хостингу і тим більше на безкоштовному домені. Простіше кажучи, якщо ви хочете зробити сайт, який буде просуватися в SEO — купуйте домен і розміщуйте його на платному хостингу. Зазвичай домен можна купити відразу при покупці хостингу.

Якщо вам цікаво дізнатися як вибрати хостинг — пишіть у коментарях. Якщо коментарів буде багато, обов’язково розповімо про це.

Рівні доменів

Домени бувають різних рівнів. Наприклад, домен верхнього рівня зазвичай вважається доменна зона, хоча є ще домен нульового рівня:

subdomain(3).convertmonster(2).ru(1).(0 — кореневий домен)
Пошукові системи аналізують кожен рівень по-своєму, і залежно від імені кожного рівня, SEO сайту може мати різні результати. Доменна зона може вплинути на регіональну видачу, а назва домену може містити пряме входження ключового слова і теж отримати певні результати в SEO. Почнемо з домену першого рівня — доменної зони.

Зони доменів

Доменні зони вказують на те, що вміст сайту орієнтується на певний регіон або специфіку.

Для цього існують доменні зони різних країн:

домен .ru — Росія;
домен .рф — національний домен верхнього рівня для Росії. Перший в Інтернеті домен на кирилиці;
домен .ua — Україна;
домен .us — США;
домен .uk — Великобританія.
І доменні зони:

домен .com — Комерційні організації;
домен .org — Не комерційні організації;
домен .net — Мережу;
домен .info — Інформаційні портали.
Доменна зона вказує на певний регіон, що дозволяє сайту отримати позитивний SEO-ефект в цьому регіоні в порівнянні з сайтами в інших доменних зонах. Одночасно з цим, в інших регіонах значення сайту може бути менше у порівнянні з сайтами з місцевою доменною зоною. Вибирайте доменну зону, в якій будете реєструвати домен, виходячи з регіону діяльності і поставлених завдань.

Існування різних доменних імен також дозволяє простіше підібрати ім’я домену, так як якщо бажане ім’я включена в одній доменній зоні, воно ж може бути вільно в іншій доменній зоні.

Ім’я домену

Ім’я домену — адресу по якому здійснюється доступ до сайту. Ім’я домену міститься у всіх посиланнях на всі сторінки сайту. Наприклад:

http://convertmonster.ru/blog/seo-blog/
З точки зору СЕО ім’я домену відіграє велике значення, так як без його участі не обходиться жоден перехід на сайт:

Прості, короткі, популярні імена. Просте, коротке доменне ім’я саме по собі здатне генерувати прямий входять трафік на сайт, що покращує поведінкові фактори і слідом впливає на SEO. Прості, популярні назви самі по собі притягують трафік: avto.ru, love.ru, vkontakte.ru.
Доменні імена брендів. Доменне ім’я, що збігається з назвою бренду, визначається пошуковими системами як один із брендових факторів, що дозволяє сайту отримати перші місця в пошуку по ключових запитах бренду: sberbank.ru, ntv.ru, wikipedia.org.
Ключове слово в імені домену. Доменне ім’я, точно збігається з ключовим запитом, дозволяє отримати перші позиції за відповідним запитом. Тобто можна вибрати домен, який буде точно збігатися з популярним ключовим запитом, і отримати більше шансів на вихід в топ по цьому запиту. Наприклад: bolshoimishka.ru, kak-pohudet.org, molotok.ru.
Важливо:

Порядок ключових слів в імені домену. Чим ближче до початку рядка ключове слово в назві домену, тим вище значення цього слова.
Точне відповідність імені домену ключовому запиту показує те, що на вашому сайті відвідувач знайде те, що шукає з більшою ймовірністю. Тобто у вас є можливість вибрати один ключовий запит і отримати за нього певний бонуси для SEO за рахунок точного збігу імені домену з ключовим запитом. При точному збігу запиту з назвою сайту, пошукові системи часто виділяють ім’я домену в пошуку, тим самим підкреслюючи його відповідність запиту, що робить сайт у пошуку більш помітним.
Характерну назву домену дозволяє точніше визначити тематику всього сайту і збільшити релевантність сторінок сайту по ключових запитах за рахунок вузькості профілю сайту. Наприклад, якщо сайт продає тільки праски, то буде краще, якщо в назві сайту буде присутнім слово праски. Тоді тематичне відповідність сайту та його цінність може бути вище цінності сайту, який продають безліч різновидів побутової техніки, і в тому числі праски. Пошукові системи дозволяють невеликим сайтів вузької тематики конкурувати з великими сайтами з деяким ключовим запитам за рахунок того, що найчастіше невеликий сайт може надати відвідувачу більш повну і детальну інформацію, ніж великий сайт, що надає загальну інформацію по великому числу тематик.
Ім’я субдомену

Аналогічно імені домену, назва піддомену здатне чинити певний вплив на SEO за рахунок входження ключових слів в імя піддомена і точного відповідності ключовому запиту. Однак, при аналізі імені піддомена може враховуватися також відповідність імена піддоменів і домену другого рівня.

Також необхідно враховувати, що песимізація якій-небудь частині сайту, основного домену або одного з піддоменів, може негативно відбитися на всіх піддоменах сайту. Якщо ви створюєте сайт на піддомені, то ваш сайт може розділити карму всіх подібних сайтів в системі.