Як створити сайт

2-5-2019

Якщо для реалізації вашого бізнесу досить сайту-візитки або невеликого сайту з описом специфіки надаваних послуг і переваг вашої компанії, – можна створити ефективний продає ресурс на WordPress самостійно. Тим більше це раціонально, якщо ви будете єдиним менеджером і адміністратором свого ресурсу. Рекомендуємо header bidding

Вищесказане не означає, що WordPress придатний лише для створення сайту-візитки, створення каталогу, блогу або мультимедійної галереї. З його допомогою будуються і інтернет-магазини, і розгалужені корпоративні сайти, інформаційні портали, – з тією різницею, що вам буде потрібно трохи більше часу і умінь.

Створення сайтів на WordPress, крім того, що вам не доведеться шукати команду професіоналів, має наступні переваги:

йдеться про безкоштовну систему управління контентом;
залежно від ваших планів і можливостей, ви можете обмежитися безкоштовними шаблонами WordPress, а можете використовувати платні, – якщо хочете більш ефективно кастомизировать свій ресурс;
досить кількість плагінів, що дозволяє домогтися гнучкої функціональної та візуальної ефективності ресурсу;
просте управління ресурсом, яке під силу самоучкам-інтуїтів, а також мінімальний час, потрібний для наповнення сайту первинним контентом.
Читайте також: Рейтинг CMS систем: найпопулярніші CMS в байнеті

Створення сайтів на WordPress – простенько і зі смаком
Отже, як створити сайт на WordPress? Послідовність буде такою:

вибір хостингу та реєстрація домену
установка WordPress з вибором і установки профільної теми
Налаштування WordPress з базовим набором плагінів і додаванням кодів відстеження
додавання контенту.
Якщо ви досвідчений користувач, вам можна приступити до справи негайно, але, якщо ви хочете потренуватися, має сенс почати з особистого блогу, наприклад, про свої мандрівки, – на безкоштовному хостингу на платформі WordPress (primer.wordpress.com). Вже освоївши ази сайтобудування, можна переходити до продажу на платному хостингу.

Перший крок до створення сайту на WordPress – реєстрація домену з професійним підбором вільного доменного імені. Як правило, доменне ім’я повинне частково збігатися з найменуванням сайту, бути коротким (інакше його складно ввести в браузерну рядок на смартфоні), мати тематичний зміст.

Важливий також вибір доменної зони. На технічні характеристики ресурсу та ефективність його просування в пошукових системах він не впливає, проте формує підсвідоме довіру користувацької аудиторії (для порівняння – адреси на.сом, .info, .org, .net, .by викликають більшу довіру, ніж на.club або .expert).

Ви заощадите час і зусилля, якщо придбаєте хостинг з одночасною реєстрацією доменного імені і установкою WordPress. Тут краще віддати перевагу послуги хостинг-провайдера, відразу включає в надання тарифного плану установку WordPress. В іншому випадку вам доведеться завантажити дистрибутив самостійно і далі:

розпакувати архів і створити на сервері базу даних, використовуючи меню в своєму Особистому кабінеті на сайті хостинг-провайдера;
ввівши логін, пароль і реєстраційні дані, перейменувати файл wp-config-sample.php в WP-config.php і відкрити його за допомогою текстового редактора із зазначенням хоста і бази даних з паролем;
завантажити файли в папку httpdocs, а потім-розпакований дистрибутив на сервер.
Далі слід безпосередньо встановити WordPress, заповнивши необхідні інформаційні поля і вказавши необхідність індексації вашого ресурсу пошуковими системами.

Читайте також: Чому Створення сайтів потрібно замовляти у компанії, яка розбирається в UX та інтернет-маркетингу

Приступаємо до адміністрування сайту на WordPress
Візуальні й функціональні параметри вашого ресурсу будуть визначатися обраною вами темою (шаблоном).

Тут зверніть увагу на наступні нюанси:

якщо розробка мобільної версії сайту не потрібна, достатньо шаблону з адаптивною версткою;
перевага платних шаблонів полягає в тому, що розробники регулярно оновлюють, надаючи інформаційну підтримку; крім того, заплативши, ви знижуєте ризик створення шаблонного сайту;
російськомовний шаблон здається більш приємним потенційним клієнтам, проте ефективніше вибрати англомовний шаблон і русифікувати його, це працює на унікальність вашого ресурсу;
для інсталяції шаблону потрібно скачати дистрибутив з сайту розробника, потім вказати на сторінці установки шлях до нього і активувати шаблон.
Створення сайтів на WordPress зручно тим, що параметри ресурсу за допомогою адміністративної панелі не вимагає специфічних знань.

Що потрібно знати про роботу з загальними налаштуваннями?
Для того щоб додавати контент через електронну пошту, потрібно ввести адресу сервера, порт, логін і пароль. Варіант-публікація оновлень в адміністративній панелі, проте слід позначити сервіс стеження за оновленнями в розділі «Сервіси оновлення».

Особливу увагу слід звернути на позицію «Читання»: тут важливо зазначити, що саме буде відображатися на головній сторінці, приміром – одна з статичних сторінок, якщо ви створюєте сайт з декількома статичними сторінками.

Для позиції «Налаштування обговорення» краще дефолтні налаштування, наприклад, «Модерація коментарів» і «Чорний список».

Позицію «Медіафайли» краще налаштувати «за замовчуванням».

У позиції «Постійні посилання» оптимально вказати структуру посилань на ваші оновлення.
Завантаживши логотип, назву і короткий опис сайту, можна переходити до Налаштування зовнішнього вигляду і макета сайту (від настройки Main Slider краще відмовитися, ця позиція ускладнює сайт). Візуальний матеріал завантажується в позиціях «зображення заголовка» і «фонове зображення».

Налаштування віджетів краще здійснювати в адміністративній панелі, переносячи потрібні елементи в сайдбар. Настійна рекомендація для новачків-краще відмовитися від тотального використання віджетів, наприклад, Хмари міток.

Читайте також: Інтеграція WordPress з Google Фото

Налаштування меню сайту на WordPress і вибір плагінів
Алгоритм налаштування ресурсу у позиції «Зовнішній вигляд – меню» включає в себе додавання потрібних сторінок верхнього рівня з вибором тексту посилання, який відображається в меню, і вибір теми для відображення меню з подальшою русифікацією теми.

Багато новачків вельми непомірно користуються плагінами, встановлюючи зайві розширення, які на практиці уповільнюють роботу ресурсу. Досить плагінів, що забезпечують безпеку сайту, огороджувальних вас від спаму, оптимізують під пошукові системи і підвищують юзабіліті.

Плагін найкраще завантажити з сайту розробника і встановити за допомогою опції «Завантажити плагін». Активувавши плагін, можна приступати до налаштувань параметрів резервного копіювання (наприклад, отримувати дублі оновлень на електронну адресу).

Отже, вам залишилося пройти заключний етап створення сайту на WordPress: встановити коди сервісів аналітики і підключити ресурс до кабінетів для веб-майстрів, наприклад, Яндекса, щоб відстежувати ефективність роботи сайту.