Як правильно вибрати фірму-розробника?

4-1-2017

Так повелося, що основним критерієм при виборі фірми-розробника сайту для замовника найчастіше стає ціна готового продукту. Рекомендую skywell.com.ua

1 Портфоліо робіт
Портфоліо веб-студії – це практично її обличчя. До вивчення проектів, створених тим чи іншим розробником потрібно підійти серйозно.

Перше, що можна оцінити – це загальний стиль робіт, за яким можна відстежити майстерність як дизайнерів, так і програмістів даної компанії в цілому. При цьому не варто зациклюватися на тому, що Вам, можливо, не сподобалися кілька проектів. Дивитися потрібно на загальний рівень робіт. Адже кожен сайт розробляється індивідуально, тобто, враховуючи побажання клієнта і з певною метою. До того ж для сайту головне, щоб він працював, тобто приносив користь і прибуток своєму власникові, який стверджував проект в тому вигляді, в якому він працює зараз.

Другий важливий момент при вивченні робіт web-студії – це безпосередньо посилання на «живі» сайти. Тобто сайти не повинні бути «мертвими» або просто неробочими картинками (виняток становлять лише випадки редизайну сайтів, коли народжується нова версія проекту, а минула версія в якості музейного експоната залишається на полицях галереї web-розробника).

2 Відгуки клієнтів

Пройшовши по галереї робіт досліджуваної web-студії, перейдемо до другого важливого критерію відбору, і заглянемо всередину самого процесу розробки.

І перше, на що варто звернути увагу – це сервіс, що надається цікавою розробником. Тому другий критерій вибору виконавця для розробки сайту – відгуки клієнтів даної web-студії. Подивіться, чи є на сайті розробника такі відгуки. Якщо ні, не полінуйтеся зателефонувати кільком власникам сайтів, розроблених в даній web-студії, дізнайтеся їх думку, з якими серйозними проблемами вони зіткнулися при розробці сайту, виправдала ця фірма їх очікування, будуть вони співпрацювати з даною компанією надалі і взагалі яке відношення до клієнта у цій студії. Адже процес грамотної розробки сайту передбачає тісна взаємодія замовника і виконавця, і цей процес повинен бути приємним для Вас. До прикладу, в нашій студії, для нас цінний кожен наш клієнт, до кожного знайти свій підхід і прагнемо підтримувати теплі стосунки з замовниками і після закінчення роботи над проектом.

3 Технічні особливості розробки сайтів

Ознайомившись із зовнішньою стороною роботи web-студій, перш, ніж замовити сайт у даної компанії, слід з’ясувати технічні особливості розробки Вашого сайту.

3.1) Скільки чоловік будуть працювати над вашим проектом?
Як мінімум над проектом повинно працювати дві людини: дизайнер і програміст. Використання для розробки людини-оркестру або того ж студента, який буде працювати над вашим сайтом і вдень і вночі ні до чого доброго не призведе.

3.2) У кого залишаться програмні коди сайту після закриття проекту?
Обов’язково уточніть, чи віддадуть Вам самі коди сайту, після його розробки. Інакше, Ви ризикуєте потрапити в неприємну ситуацію. В нашу компанію вже не раз зверталися фірми, яким раніше вже створювали сайт, але потім компанія-розробник після деякого часу безслідним чином випаровувалася, і відповідно після закінчення терміну хостингу, проект переставав працювати. Для того, щоб такого не повторилося, розробник повинен записати коди сайту на диск, щоб надалі в критичній ситуації Ви могли передати цей диск будь-якого іншого розробника сайтів.

3.3) Яка система управління використовується для розробки сайту?
Відразу роз’яснимо, що системи управління (про те, що це таке можна дізнатися тут), бувають розроблені самостійно даної web-студією (невеликі системи, покликані економити бюджет сайту, якщо замовник не має наміру самостійно керувати сайтом, тобто система для «себе») або, що частіше буває, групою web-розробників.
Останні системи управління бувають як комерційними, так і не комерційними. У даній статті ми не будемо обговорювати їх відмінності, відзначимо лише головне перевагу і тих і інших, що ці системи керування використовуються повсюдно. І, наприклад, у випадку знову ж зникнення початкового розробника сайту, або якщо Ви захочете, щоб проект допрацьовувала вже інша компанія, при створенні Вашого сайту на популярній системі управління ви з легкістю знайдете нового виконавця, який без проблем внесе в нього певні зміни.

Ну ось і всі основні критерії для вибору майбутнього виконавця Вашого проекту. Звичайно, існують ще й такі параметри відбору, як досвід співробітників, кількість років перебування фірми на Інтернет просторі, кількість співробітників компанії і т. д., але це більш суб’єктивні критерії, не завжди характеризують web-розробника з об’єктивної точки зору.