Як правильно прийняти квартиру у забудовника?

11-24-2016

Як правильно прийняти квартиру у забудовника

Ви довго чекали, коли, нарешті, буде побудований ваш новий будинок. І ось, нарешті, подія сталося! Пора отримувати ключі і оглядати своє нове житло. Але завжди чи отримання нової квартири протікає без ускладнень? Наші фахівці поділяться, яких непередбачених ситуацій можна уникнути, якщо вчасно звернути увагу на ряд важливих моментів. Хочу запропонувати вам придбати квартиру у кращій новобудові Лесной квартал по дуже вигідній ціні.

Як потрібно проводити приймання квартири в новобудові, і на що слід звернути увагу при огляді нового житла:

Перед тим, як оглядати квартиру, варто знову відкрити договір із забудовником. Спочатку вивчіть експлікацію квартири, яка має бути додана до договору, в якій детально зображено план квартири та її знаходження у секції. Потім знову, як і перед підписанням договору, уточніть тип обробки, в якому забудовник повинен передати її вам: «чорнова», «предчистовая» або «під ключ». І уважно прочитайте в документі всі деталі, пов’язані з передачею, щоб при огляді звірити з ними побачене. Наприклад, у договорі може бути прописано, що двері в квартиру повинна бути встановлена металева. Навряд чи там будуть прописані тип механізму двері, її товщина або колір. Однак треба переконатися в її наявності, цілісності і в тому, що вона може виконувати свій функціонал без обмежень.

При безпосередньому огляді квартири звертайте увагу на місця загального користування, тобто ліфти, під’їзди, козирки перед входом в під’їзд і т. д. Хоча вони не належать до приватної власності мешканців, всі побажання щодо їх благоустрою слід записати, щоб після адресувати їх керуючої компанії.

Дуже важливо оглянути стіни, підлога і стеля! Ніяких пошкоджень і тріщин не повинно бути, особливо тих, що можуть порушити теплоізоляцію приміщення. Якщо обробка повинна бути «чорнова», то на стінах повинна бути штукатурка, якщо «предчистовая», то крім штукатурки повинна бути і шпаклівка. Стіни «під ключ» повинні бути повністю покриті оздоблювальними матеріалами. Якщо ж ви в’їжджаєте в квартиру з вільним плануванням, то обов’язково повинна бути трасування – прокладка контурів стін в одну цеглину. Якщо вона не була виконана на момент передачі квартири, значить, обміри БТІ, в яких вона враховується, не виконані коректно. Стелі повинні бути виконані без різких перепадів висот на стиках і порожнеч. Підлоги можуть бути виконані з невеликою нерівність, але без тріщин, поверхня підлоги не повинна фарбуватися. Якщо ви прихопили з собою молоток, то варто постукати по підлозі на предмет виявлення порожнеч (це визначається по глухому і тихому звуці). Перепади по висоті підлоги в різних приміщеннях не повинні перевищувати 1-2 див.

Тип скління завжди прописується в договорі, тому треба перевірити, чи відповідає він тому, що зазначено в документі. Треба обов’язково оглянути вікна на предмет цілісності і герметичності склопакетів, справності всіх механізмів, наявності всієї фурнітури. Якщо балкон засклений, то перевіряється, чи немає тріщин, подряпин, сколів — як на балконних дверях, так і на поверхні балконного підлоги. Оскільки поверхня неостекленного балкона схильна до впливу різного роду атмосферних опадів, важливо, щоб не було ніяких серйозних пошкоджень поверхні підлоги балкона. Якщо балкон засклений, то, крім цього, перевіряється, холодне або тепле скління прописано в договорі, і чи відповідає воно побаченому.

Електроенергія і електронні лічильники – це теж важливий момент при прийомі квартири. Оскільки до прийому мешканцем приміщення всі витрати на комунальні послуги виробляв забудовник, саме з моменту прийняття квартири оплачувати електроенергію буде мешканець. Крім того, треба перевірити функціональність електроприладів, якщо, звичайно, їх установка була документально обумовлена. Оскільки електрика може бути прокладено лише до щитка, в таких випадках в квартирі встановлюють автомат, до нього прикручують звичайну лампу розжарювання і перевіряють функціональність всіх розеток, встановлених всередині приміщення.

Система вентиляції повинна бути обов’язково оглянута, т. к. в разі її некоректної роботи в подальшому в квартирі може з’явитися підвищена вологість, а з нею цвіль і інші проблеми, від яких позбутися буде набагато складніше, ніж запобігти їх при огляді приміщення при прийманні. Перевірити працездатність вентиляції досить легко – прикладіть аркуш паперу до вентиляційного вікна, і якщо вона прилипає до отвору і втягується всередину, вентиляція працює нормально.

Перевірка систем водопостачання, опалення і каналізації – ще один важливий момент огляду квартири при її прийманні. Переконайтеся в наявності запірної сантехнічної арматури на сантехнічному стояку — це кульові крани. Їх завжди можна відкрутити, щоб перевірити, чи є вода. Перевірте напір води в кранах на кухні та у ванній кімнаті. Якщо договір передбачає встановлення сантехнічного обладнання, треба так само переконатися в його наявності. Каналізаційні труби повинні бути встановлені вертикально, стики каналізаційних трійників і стоку повинні бути герметичними, щоб не пропускати погані запахи в квартиру. Труби водопроводу теж повинні бути вертикальними. Переконайтеся, що поруч з трубами немає калюж, які можуть говорити про наявність протікань. У кожній квартирі повинні бути прилади опалення, і важливо не тільки переконатися в їх наявності, а й уточнити, чи відповідає їх тип тому, що зазначено в договорі, перевірити надійність їх кріплення, відсутність на них вм’ятин і пошкоджень. В опалювальний сезон можна перевірити і справність роботи системи опалення.

При будівництві площа квартири може зменшитися або збільшитися до певних меж, які зазвичай вказуються в договорі. Якщо  зміна площі виявилося в рамках цих меж, то сторони, які укладали договір, нічого один одному повинні не будуть. Але якщо збільшення площі виявилося більшим, ніж було обумовлено, то пайовик повинен сплатити зайві метри за ціною квадратного метра, зафіксованої в документі на момент покупки. Якщо ж площа зменшилася, то вже забудовник повинен повернути покупцю суму, відповідну розрахункової вартості квадратного метра на момент укладення договору. Обміри БТІ бувають некоректними, особливо це стосується квартир вільного планування, тому наші фахівці радять робити майбутнім мешканцям власні обміри.

Що ж робити, якщо при огляді квартири ви все-таки знайшли деякі недоробки? Максим Чавунів, спеціаліст нашого агентства, рекомендує вказати їх в акті приймання-передачі квартири, і через керуючу компанію забудовник зобов’язаний усунути ці недоліки. Зазвичай на це йде не більше 2-3 місяців. Звичайно, керуюча компанія також зацікавлена в тому, щоб ще на етапі прийому усунути ці дефекти, бо потім всі переробки ляжуть на її плечі. Але повністю покладатися на це не варто, тому не полінуйтеся при підписанні акта приймання-передачі квартири скласти список недоліків у двох примірниках і в присутності забудовника – це допоможе вам у подальшому уникнути непотрібних витрат.