Як почати програмувати.

1-15-2018
Як почати програмувати.

Будь-який розробник, який за три роки зробив вже більше ніж 15 додатків в першу і другу частину мотивуючого розповіді про те, як потрапити в ІТ, ми ділимося

думками про те, де варто вчитися, потрібно виходити із зони комфорту і які тренди в ІТ будуть в найближчому майбутньому. І у нього в книзі «Давид і Голіаф» була така цікава думка про те, що престижність вузу не корелює з майбутніми успіхами. Дуже важливо, щоб ви зараз зі старту не прагнули вступати в якийсь елітне і дуже великий заклад. Виходить, бажано, щоб ви були в Топ-30 – Топ-50. І тоді у вас буде більше мотивація. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі валидность, валидация.
Ось конкуренція – це вже складно, але все одно бажано так підлаштовуватися. На початку досить важко, але варто пам’ятати, що все буде добре. Але перші два-три роки дуже складно. Ви спотыкаетесь на простих речах, це неприємно, і ви думаєте, «ой, може це не моє». Це ваше, ви зможете. Може бути, що ви крутий розробник, але ваш проект дурниця, і ви за нього застрягли – тут не вгадаєш. Можна, звичайно, з досвідом зорієнтуватися, які проекти будуть успішними, але без деякого елемента везіння напевно все-таки не обійдеться. І всім здається, що ось, ми повинні вийти з комфортної зони.
Якщо одночасно змінювати дві речі – наприклад, локацію і спеціальність, то це буде дуже важко. І думка, яка мене вразила, просто відкрила очі. У нас є зона комфорту, зона дискомфорту (де все дуже погано). Ми повинні увійти в зону комфорту, а потім – у зону розвитку. І коли ми перебуваємо в зоні комфорту – ми тоді можемо дозволити собі розвиватися, вчитися далі і рухатися вперед. Щоб розвиватися, потрібно бути в комфорті. Не страшно міняти спеціальність, ми можемо себе самі перепрограмувати. І у нас індустрія досить молода. П’ять років тому, наприклад, середній вік програміста був 24-25 років.