Выбор шнура для рыбалки

12-13-2017

При рівній товщині з монолеской плетені шнури витримують значні навантаження і довше служать. На ринку представлено безліч моделей від провідних країн-виробників – Японії, США, Німеччини. У нас найкращій выбор шнура для рыбалки. Всі вони мають ряд відмінностей:
Навантаження на розрив. Вказується у Lb (1 кг = 2,2 Lb). Щоб зробити правильний вибір, із заявленої міцності потрібно відняти 20-30 %, так як багато виробників часто завищують показники. Найчесніші в цьому питанні японці. У них відхилення в меншу сторону становить 10-15 %. При наявності вузлів показник міцності знижується в 1,5-2 рази.
Діаметр. Умовний показник. Його часто не вказують на упаковках. Важливо пам’ятати, що шнури однакового діаметру витримують різні навантаження.
Щільність плетіння. Значуща характеристика. Визначається на практиці і на дотик. Чим щільніше сплетені нитки, тим менше діаметр, краще виліт і вище жорсткість. Для окремих видів лову краще вибирати м’які шнури.
Кількість ниток. Варіюється від 3 до 8. Чим більше ниток і чим щільніше вони сплетені, тим вище міцність шнура. Важливо розуміти, що якщо в назві лінійки зазначено 8 ниток, їх не обов’язково буде стільки ж на малих діаметрах.
Захисна оболонка. Покращує ковзання, знижує разлохмачивание, але присутня не на всіх шнурах.
Колір. Варіюється в широкому діапазоні. Яскраві шнури вибирають для джиговой лову, нейтральні – для полохливою риби, неонові – для нічної риболовлі (особливо на судака).