Віртуальний хостинг з PHP і MySQL

2-1-2017

Віртуальний хостинг з PHP і MySQL

Віртуальний або як його ще називають shared хостинг — це самий простий у використанні і дешеве (за винятком безкоштовного) рішення для розміщення сайту в інтернеті. У силу своєї доступності широким масам і дешевизні, ця послуга є дуже популярною. Можна з упевненістю сказати, що практично всі сайти розміщуються або розміщувалися раніше на звичайному хостингу. Хостинг з php є найбільш затребуваним, оскільки саме на php написана більша частина систем управління контентом (cms), набагато меншим попитом користується python або windows хостинг, тут кращі ціни на віртуальний хостинг https://mirohost.net/vps.

 

Що таке віртуальний хостинг

У класичному розумінні, під віртуальним хостингом (не безкоштовним) передбачають розміщення на одному сервері великої кількості сайтів різних людей. В основному ця послуга надається з використанням php + MySQL. PHP-це мова програмування, на якому написана більша частина існуючих сайтів. MySQL це популярна база даних, яка також використовується більшістю сайтів для зберігання інформації. Тобто, хостер ставить сервер та розміщує на ньому стільки клієнтів, скільки цей сервер здатний обслужити. Оскільки зараз потужні процесори, оперативної пам’яті можна поставити багато, а диски можуть зберігати великий обсяг інформації, на одному сервері може поміститися тисяча і більше ресурсів. Завдяки цьому досягається досить низька, в порівнянні з іншими послугами, вартість. Ви з легкістю знайдете хостинг за $1 — 2 на місяць, погодьтеся, це доволі прийнятна сума. У результаті у виграші залишаються всі, хостер заробляє за рахунок великої кількості клієнтів, а клієнти отримують недорогу послугу. Тим не менш, не все так гладко, як і будь-якої послуги, тут є як позитивні сторони, так і негативні.

Віртуальний хостинг з PHP і MySQL

Позитивні сторони

З плюсів віртуального хостингу можна виділити низьку вартість і легкість у використанні. Чому ця послуга дешева писалося вище, дешевше тільки безкоштовний хостинг, але це інша історія. А от щодо простоти можна описати детальніше. Вам не потрібно мати навички адміністрування для використання послуги, все вже зроблено адміністраторами. Встановлено необхідний софт, налаштований MySQL і т. д. При виникненні проблем з устаткуванням, їх усуненням займаються співробітники компанії, а не ви. Вже давно розроблені функціональні і зручні панелі управління, які дозволяють проводити всі необхідні дії. Звичайно зовсім чайникам буде важко і для нормального управління необхідно мати хоча б поверхневе уявлення про те що таке php, MySQL, Apache, Ngnix і т. д. Але це ніщо в порівнянні з самостійним обслуговуванням сервера.

Негативні сторони

На жаль, вони теж є, і досить істотні. Завдяки тому, що всі клієнти «дружно використовують ресурси сервера, один сайт може впливати на роботу інших. Наприклад, створюючи велику кількість складних запитів на MySQL, можуть почати гальмувати всі інші сайти. При DDOS атаки на один сайт, страждають також всі «жителі» сервера. Загалом думаю тут зрозуміло, ви запросто може постраждати від дій сусіда. Також є ліміти використання ресурсів, це для того, що б не було випадків описаних вище. Якщо ви перевищуєте ці ліміти і адміністратор це помітив, ваш сайт можуть просто заблокувати, що б іншим не заважали.

В цілому, можна сказати, що віртуальний хостинг в першу чергу підходить для невеликих сайтів з невисоким навантаженням. Безкоштовний не рекомендується, оскільки якість послуги часто просто огидне, на те він і безкоштовний.