Ребенок вас любит

0
119

Давайте будемо чесними, немовлята не виявляють тих почуттів, на які вам так хотілося б розраховувати після виснажливої праці і безсонних ночей. Але оскільки ви і ваша дитина з кожною секундою дізнаєтеся один одного, поступово ваш зв’язок буде ставати міцнішими. Чим більше ви дбаєте про свою дитину, тим більше вона любить вас.

Ось кілька цікавих варіантів поведінки дітей на різному етапі розвитку, які є явною ознакою того, що дитина вас любить!

  1. Він знає, що ви це ви

Протягом декількох тижнів малюк звикає до батьків і вже вважає за краще бачити тільки його поруч зі своїм ліжечком. Він визначає вас як по звуку, так і по запаху.

Вам необхідно стати експертом в розумінні бажань вашої дитини. Наприклад, невтомну і відчайдушний крик може означати голод, різкий плач — біль, а більш жалібний — якийсь дискомфорт. Чим краще ви знаєте його мову, тим краще ви можете задовольнити його потреби.

Але ви не можете бути досконалими, і це цілком природно. Головне, щоб малюк розумів, що він потрібен і завжди може на вас розраховувати.

  1. Він буде фліртувати з вами

Протягом перших кілька місяців, малюки постійно реагують на вашу міміку, ви на його у відповідь. На перший погляд може здаватися, що всі ці дрібниці не настільки важливі як догляд за дитиною, але це далеко не так. Малюк став старше, його вже менше мучать болі, він звик до навколишнього оточення. Тепер він готовий з вами спілкуватися, саме час дізнатися один одного краще, налаштувати зв’язок між вами.

  1. Він посміхається, навіть протягом частки секунди

Вам коли-небудь говорили, що короткочасні посмішки у дитини — це довільні рефлекси? Не слухайте таких людей. Дослідження показують, що усмішка немовляти може означати набагато більше. Це інстинктивне відображення ваших емоцій, так він намагається налагодити зв’язок з вами.

Перші посмішки почнуть прикрашати дні мам, десь починаючи з 6-8 тижня життя. Малюк починає розуміти, що посмішка — це показник гарного самопочуття, вітання, одним словом позитивна реакція на що-небудь відбувається навколо нього.

  1. Фіксація на улюбленому об’єкті

Немовлята часто вибирають собі улюблений об’єкт у вигляді м’якої іграшки. Вчені стверджують, що він символізує вас і вашу прихильність до нього. Уже з такого раннього віку він проявляє свою любов, копіюючи вас.

Намагайтеся робити все, щоб його улюблена іграшка була постійно поруч. Ні в якому разі не прибирайте її навмисно, це об’єкт першого щирого почуття, з яким деякі часом не розлучаються все своє життя.