Почему я уехал жить в пригород: жилой комплекс «Лесной квартал» — рай в Броварах

2-22-2017

Так само, як вибирають постачальника послуг, від медичних та адвокатських до перукарень та ремонтних:
за власними відчуттями, на рівні «подобається — не подобається він мені», причому буквально за перші три-п’ять хвилин спілкування з агентом,
за рекомендаціями і відгуками тих людей, думці яких ви довіряєте.

Пропоную почитати Почему я уехал жить в пригород: жилой комплекс «Лесной квартал» — рай в Броварах
Всі інші ознаки (сертифікати, свідоцтва та інші папірці в рамочках, всякого роду членства і нагороди, кількість співробітників та офісів…) — до якості послуги мають непряме відношення. Кажу як людина, у якого все це є, але який розуміє всю поверховість подібних конкурентних відмінностей, і, найголовніше — відсутність дієвих важелів впливу на недобросовісних, неетично працюючих агентів на сьогоднішньому ринку нерухомості України.
Якщо Ви помилилися з названим двом основним ознаками, то у вас буде шанс навчитися на своєму гіркому досвіді.

Відзначу два нюанси:

• Носій ріелторської послуги, який Вам сподобався, і якого Ви найняли (тобто пообіцяли заплатити гроші і підписали договір) для надання допомоги у вирішенні свого питання на ринку нерухомості, повинен виправдовувати вашу ексклюзивне довіру з перших хвилин співробітництва до повного завершення операції. Правильно надана послуга — це коли ви розлучаєтеся з великою сумою комісійних без жалю, з вдячністю цього професіонала, пишете йому відгук і починаєте рекомендувати його своїм друзям. При нагоді ви звернетеся знову ж до цього людині, скільки б років не пройшло, і під яким брендом він не працював. Професійна ріелторська послуга дуже персоналізована. Її справжня суть — це приватне підприємництво.

• Мотиви і потреби кожного клієнта індивідуальні, вони можуть дуже сильно відрізнятися. Відповідно, одному важливо, щоб його не турбували зайвий раз, він готовий навіть віддати ключі від квартири ріелтору і чекати запрошення до нотаріуса для підписання договору купівлі-продажу. Другий не засне, якщо ріелтор не зателефонував йому ввечері і не відзвітував про виконану сьогодні роботі. Не треба забувати також, що послуги з купівлі і з продажу нерухомості відрізняються один від одного в корені, багато досвідчені ріелтори вже почали на цьому спеціалізуватися.

Тому з’ясовуйте подробиці у ентузіастів, які вам рекомендували звернутися саме за цією адресою. Крім того, не соромтеся докладно формулювати свої потреби, ставити незручні питання агенту, уточнювати, що саме він буде робити, щоб задовольнити вашу потребу на ринку нерухомості.
А потім візьміть паузу і подумайте: може вам здається, що ви і самі це все зробите, може, немає сенсу платити комісійні, які вам, навіть після роз’яснень, здаються невиправдано великими? Може, ваш досвід достатній, щоб не навантажувати нікого своїми проблемами? Тоді подякуйте ріелтора, візьміть у нього візитку і йдіть. Він не зміг вам продати свою послугу. Почніть здійснювати покупку чи продаж самостійно, без ріелтора. Подивіться самі, що з цього вийде. Може, вам сподобається, і ви зміните професію ☺.
Хороший ріелтор це той, який перед початком роботи щодо задоволення вашої потреби на ринку нерухомості настільки вам сподобався, і настільки переконливо продемонстрував переваги роботи саме з ним, що вам вже не хочеться шукати нікого іншого. Тому що ви зрозуміли, що самі зробите цей складний комплекс робіт гірше, ніж він, що ви втратите більше.

Якими повинні бути правильні взаємини між ріелтором і клієнтом?

Я переконаний прихильник застосовується у багатьох країнах системи ексклюзивної роботи ріелтора з власником на основі прозорих, обумовлених при підписанні договору на послугу комісійних. Така система передбачає співпрацю всього ріелторського співтовариства з продажу підготовленого і правильно позиціонуємого на ринку об’єкта. При цьому покупець не сплачує жодних комісійних ріелторам, оскільки вони вже включені в кінцеву ціну об’єкта, яку він і бачить в рекламі. Це тисячолітня логіка продажів в силу різних причин практично не дотримуються сьогодні на пострадянському просторі. Що, на мій погляд, і призвело до катастрофічного падіння іміджу такої важливої і відповідальної послуги, як ріелторська. Саме зараз, у кризу, коли найбільш затребувані послуги з продажу нерухомості, є шанс відродити довіру і повагу до цієї професією, яка вважається авангардом приватного підприємництва в силу обсягів, складності і значущості об’єкта продажу.

Отже: у хорошого ріелтора є досвід роботи з подібними об’єктами, він знає всі аналоги і може професійно оцінювати переваги і недоліки вашої нерухомості. Він чесний з вами, а не говорить вам те, що ви хотіли б почути (це вірна ознака невдахи, невпевненого агента, такий вам не потрібен!)… Він дає вам рекомендації по передпродажній підготовці об’єкта, за безпеку, за спілкуванню з виходять на вас безпосередньо покупцями та іншими агентами (завдання яких одна — збити ціну об’єкта). Він володіє питаннями маркетингу і реклами, основ юриспруденції, фінансування угод та оподаткування або, принаймні, рекомендує вам перевірених фахівців з цих питань… Він вміє коректно працювати з запереченнями та емоціями покупців (цей навик в будь-якій сфері торгівлі відпрацьовується роками, а в продаж нерухомості і поготів!) … Багато чого ще повинен вміти робити той носій ексклюзивної ріелторської послуги (неважливо — індивідуальний чи це підприємець або велике агентство з купою філій). Особливо важливо це вміння, я б сказав, майстерність, при роботі з земельними ділянками. Наполегливо шукайте такого професіонала, це дуже важливо, адже, зрештою, саме його зусилля і приведуть до продажу вашого об’єкту нерухомості за максимально можливою на ринку ціною!

Яка вартість послуг ріелтора?

Якщо вам пощастить, і ви знайдете такого Ріелтора (зізнаюся — треба постаратися і витратити певний час на спілкування з різними представниками нашої професії…), то питання про його комісійних вже не встане. Запевняю вас — ви після операції з задоволенням заплатите названі ним відсотки комісійних, тому що будете впевнені — ви виграли від співпраці з ним. Сьогодні торги по нерухомості може досягати і 10 і 15%, часом, за деякими сегментами ринку землі та приватних будинків — багато більше. Звані професійними ріелторами відсотки (зазвичай 5-6%) меркнуть у порівнянні з тими грошима, які ви можете втратити при неадекватних діях і невмілих торгах. Хороші нечисленні фахівці завжди затребувані, особливо у складні часи для ринку. Демпінгувати справжній ріелтор не буде, працювати на авось, з немотивованим клієнтом, теж. Він ніколи не погодиться на таку постановку завдання: «Ви попродавайте, а там ми подивимося». Він чемно передасть вам свою візитку і щиро бажає удачі. Тому що знає, що ви повернетеся до нього! І не пошкодуєте про це!