Оренда сервера: віртуальний або фізичний?

4-3-2018

Тим не менш, вирішуючи, де розмістити масив даних, слід виходити з принципу ефективності та економічної виправданості. Слід вибирати те, що допоможе зберегти фінансові ресурси організації, виконати поставлені завдання і вберегти від можливих проблем. У цій статті ми порівняємо варіанти оренди і віртуальних виділених серверів, позначимо їх переваги та недоліки, а також ситуації, в яких те чи інше рішення виявиться оптимальним. Варіанти зберігання і обробки інформації, або у яких випадках доцільно орендувати сервер Ще до того, як зробити вибір на користь конкретного типу сервера, слід визначитися: а чи потрібен він взагалі? Для невеликих компаній зі скромним інформаційним масивом даних (у тому числі сайтом) оренда або купівля будь-якого сервера може виявитися невиправданою розкішшю: вигідніше оплатити хостинг і використовувати кілька гігабайт дискового простору. Про окремому сервері експерти IT-індустрії радять замислюватися, коли хостинг перестає витримувати покладену на нього навантаження, на що вказують часті відключення за перевищення ліміту трафіку або процесорного часу. Або при реалізації спочатку великого проекту, наприклад, організації інтернет-магазину, форуму або порталу з великим обсягом контенту (зображення, музика, відео). Також окремий сервер може бути потрібен при віддаленій роботі кількох людей з об’ємним додатком (1С, наприклад). Пропоную виртуальный хостинг

Коли необхідність виділеного ресурсу більше не викликає сумнівів, буде відповідь на питання: де зберігати і обробляти інформацію? Розглянемо три поширених варіанту. Організація власного дата-центру (особистий сервер) Центр обробки даних (ЦОД) — складний технічний об’єкт, при створенні якого забезпечується виконання ряду умов: Географічне розташування. Дата-центр необхідно розміщувати в окремо розташованій будівлі з доступом до великих магістральних мереж і телекомунікаційних вузлів, де буде присутній мережевий моніторинг 24/7. Важливу роль грає можливість підключитися до широкосмугового доступу в інтернет з високою пропускною здатністю, наприклад, до скандинавської магістралі — однієї з найшвидших у Європі та Росії. Професійна інфраструктура. Якщо в ЦОД кілька поверхів, то міжповерхові перекриття повинні витримувати високі навантаження (не менше 1000 кг на 1 м2). Внутрішні приміщення повинні бути розділені на відсіки з власним мікрокліматом всередині кожного. Температура — від 18 до 25 ° с, вологість на рівні 45%. До будівлі зазвичай підводять як мінімум два незалежних електричних введення (від двох різних підстанцій). Для охолодження обладнання використовують прецизійні системи кондиціонування, для резервування живлення — дизель-генераторні установки і пристрої безперебійного живлення (UPS). У разі аварії або збою подачі електрики від незалежних приводів, вони забезпечують харчування усіх електросистем центру. Мережева інфраструктура повинна резервувати всі критично важливі вузли. Установка систем оповіщення про пожежу, загального моніторингу, доступу в приміщення. Ліцензійне програмне забезпечення є невід’ємною частиною власного дата-центру. Організація дата-центру потребують великих капітальних вкладень, де дорога інфраструктура — тільки вершина айсберга. Власнику потрібно бути готовим до витрат не тільки на відкриття, але і на підтримку роботи ЦОД: оплата електроенергії; оплата вартості оренди приміщення і каналів зв’язку; витрати на технічну підтримку і обслуговування інженерних мереж і устаткування, систем вентиляції і кондиціонування, відеоспостереження, контролю та управління доступом (СКУД), сигналізації та автоматичних установок пожежогасіння (АУПТ, АУПС) і т. д.; витрати на власний обслуговуючий персонал та охорону або на аутсорсинг цих послуг. Крім того, слід врахувати витрати на страхування.

Підходить компаніям, які прийняли рішення вкласти кошти в купівлю або оренду серверного обладнання, але не готові самостійно забезпечувати умови експлуатації, які відповідають загальноприйнятим стандартам якості. У комерційних дата-центрах створені всі необхідні умови і дотримано вимоги міжнародних стандартів: безперебійне електропостачання, оптимальний температурний режим, кілька каналів доступу в інтернет, цілодобова технічна підтримка. Оренда стійки практично виключає технічні збої та втрату інформації. Користувач позбавлений від витрат на підтримку власного дата-центру. Однак доведеться вкластися в обладнання і оплату послуг фахівця, який буде контролювати настройку і управління. Додаткові послуги та можливості, такі як відеоспостереження, брандмауер, доступ до GSM/PDU, оренда певної кількості місць в стійці, потрібно буде оплачувати окремо. Оренда сервера Вихід для більшості середніх компаній, а також для тих, які нещодавно вийшли на ринок і поки не готові вкладати серйозні кошти в придбання та обслуговування власної ІТ-інфраструктури.

Рішення підійде і динамічно розвивається бізнесу, вичерпав можливості хостингу, тобто відчуває потребу в підвищеній безперебійності, безпеки і нарощуванні потужностей. Орендуючи сервер, клієнт отримує повний пакет прав для управління, особисті IP-адреси, порти, маршрутизатори, доступ до всіх програм і файлів з можливістю змінювати їх. Орендар позбавлений від необхідності підбирати кваліфікований персонал, вкладати кошти в придбання і апгрейд обладнання, забезпечувати умови функціонування техніки. Географічно орендований сервер може знаходитися де завгодно. Користувачі, які побоюються за збереження даних на території Росії, часто вибирають оренду сервера за кордоном (наприклад, в Європі). Орендувати можна як фізичний (виділений) сервер, так і віртуальний. Їх можливості схожі, однак, є нюанси, які для багатьох клієнтів можуть стати вирішальними. Розглянемо докладніше, для чого використовується оренда віртуального сервера, а коли краще вибрати фізичний. Оренда фізичного сервера: плюси і мінуси Фізичний, або виділений сервер (Dedicated Server) — самостійна одиниця обчислювальної техніки, якою орендар (клієнт) управляє на апаратному і системному рівні, тобто контролює обладнання і має повний адміністративний доступ. Клієнт може безкоштовно використовувати готову до роботи базову операційну систему або встановити власну, налаштувати програмне забезпечення, проводити необхідні тести, підключати користувачів. Виділений сервер встановлюється у загальній стійці або в окремому приміщенні дата-центру, налаштування і адміністрування відбувається через віддалений доступ за коштами KVM або IPMI. Очевидно, що для здійснення цих дій потрібні певні знання і досвід. У разі відсутності таких орендар, як правило, вдається до допомоги експерта. По суті, в орендованого фізичного сервера ті ж можливості, що і у власного, але без зайвих турбот, пов’язаних з організацією безпеки, мережевий доступності та технічного обслуговування приміщення. Виділений сервер здатний вирішувати великі завдання і часто використовується для інтернет-проектів з високим навантаженням. Він затребуваний в корпоративному середовищі, де украй важливі безперервна доступність даних і безперебійна робота. Плюси оренди виділеного сервера: Клієнт отримує: Право повного контролю сервера та доступ до всіх ресурсів — SSH, RDP або SFTP-доступ до сервера з правами адміністратора і можливість працювати на будь-якій ОС.

Реалізацію проектів будь-якої складності, формату, масштабу. Підключення на високій швидкості. Доступність 24/7. Цілодобову технічну підтримку. Професійну налаштування обладнання та гарантований ремонт, тобто обладнання, готове до роботи. Високий рівень безпеки. Доступ — лише в орендаря, ймовірність витоку даних або попадання шкідливих програм інших клієнтів виключена. На орендованих серверах також забезпечено високий захист від злому (брандмауер). Крім того, додатково можна підключити резервне копіювання. Тоді у разі втрати інформації її можна швидко відновити. Фіксовану вартість у форматі щомісячної оплати. Що стосується фінансової складової, то тут думки орендарів розходяться. Оренду виділеного фізичного сервера прийнято вважати дорогою послугою. Проте багато користувачів, навпаки, говорять про фінансову економії, посилаючись на те, що купівля власного обладнання високої продуктивності — велике капіталовкладення, що не завжди рентабельно, особливо при реалізації короткострокових проектів, в той час як оренда сервера дозволяє використовувати можливості сучасного ПК стільки днів, скільки потрібно, і вносити плату відповідно до терміну, направляючи вільні фінанси в розвиток інших сфер бізнесу. Недоліки оренди фізичного сервера: Вартість послуги вище, ніж оренда віртуального сервера. Необхідно володіти навичками адміністрування доступу і налаштувань сервера. Масштабування ресурсів відбувається повільніше, оновлення сервера проходять з простоями. На замітку