Льняне масло як антисептик для деревини

2-7-2017

Дерево – це натуральний, екологічно чистий матеріал. Залежно від того з якої породи дерева зроблені вироби, вони набувають і властивості, і красу структури тієї породи. Пропоную покраска морилкой

Будь такий виріб вимагає подальшої обробки. Тим більше якщо мова йде про дерев’яній драбині. Конструкцію встановлюють не рік чи два, а на весь період служби будинку.

Дуже рідко хто намагається робити глобальну реконструкцію таких сходів, хіба що якщо вона знаходиться в критичному стані. Основні процедури — це первісна фарбування дерев’яних сходів і своєчасна її реставрація.

Захист дерев’яних речей необхідна з кількох причин. Згідно з своїм характеристикам кожна порода дерева має властивість темніти від часу. Якась швидше, якась пізніше, але поверхня змінює колір.

Захист і декоративні покриття зупиняють цей процес. Друга задача пов’язана з тим, що матеріал може стати місцем для проживання жуків або поширення гнилі. Шашіль, дерев’яний жук, з плином часу може перетворити дерев’яну конструкцію в потерть.

Гнильні процеси проникають глибоко в структуру і змінюють її якості. Поверхня стає чорною, її практично неможливо відмити.

Тому будь-яке декоративне покриття для дерева повинна мати наступні характеристики:

  1. Підкреслювати і прикрашати структуру поверхні.
  2. Захищати її від гнилі, шашеля, утворення грибка.

Поговоримо про матеріали

Основні матеріали, які застосовуються для захисту та оздоблення поверхні представлені нижче.

Безбарвне захисне фунгіцидний засіб

Ця рідина не залишає на матеріалі ніякого сліду. Її основне завдання захистити дерево від ураження гниллю, грибком, жучком.

Морилка

Морилка має цілу гаму відтінків, але в основній своїй масі це кольори від жовтуватого відтінку, до коричневого і чорного.Це засіб майже завжди має тільки декоративну функцію. Вона необхідна у тих випадках, коли потрібно надати поверхні певний колір.

Морилка імітує кольори під натуральний колір дерева тієї чи іншої породи. Після нанесення морилки структура однаково добре проглядається.

Порада: не слід наносити морилку багатошарово, після другого шару морилка в тих місцях, де дерево її ввібрало багато, буде набувати зеленуватий відтінок. Якщо ви бажаєте отримати більш темний тон, то використовувати і більш темна речовина.

Деревозахисні розчини без змісту лаку

Такі захисні засоби випускаються і на водній основі. Вони можуть бути універсальними для внутрішніх і зовнішніх робіт, а можуть бути тільки для внутрішніх.

Декоративні засоби можуть бути безбарвними, а можуть містити в собі морилку. Палітра кольорів зазвичай ідентичні натуральним кольорам. Після обробки поверхня не вимагає подальшої обробки. Засіб має у своєму складі речовини, які захищають від гниття і грибка. Цим розчином можна без проблем здійснити фарбування дерев’яних сходів своїми руками.

Деревозахисні засоби, що містять лак

Ці склади часто називають «три в одному», так як вони діють в трьох напрямках:

  • Захищають дерево, так як мають у своєму складі фунгіцид;
  • Забарвлюють поверхню, так як містять барвник (ще засіб випускається без барвника, безбарвне);
  • Надають глянець поверхні, так як містять лак.

Таким засобом теж можна самостійно обробити поверхню, але ціна фарбування дерев’яних сходів буде трохи вище, ніж у попередньому випадку. Цей розчин також може бути на водній основі, він випускається для внутрішніх і зовнішніх поверхонь.

Лак

Він надає блиск дереву, і створює декоративний шар, який оберігає поверхню від зносу. Може бути глянсовим, матовим, напівматовим. Також випускається лак на водній основі.

Дерев’яні сходи виготовляють з різних порід дерева, дубові, наприклад, буде коштувати на порядок дорожче, ніж соснова.

У залежності від матеріалу вибирають і вид декоративного покриття. Звичайно, нерозумно зафарбовувати дубову структуру, вона сама по собі має гарний колір і малюнок на поверхні. А ось натуральний колір сосни — жовтуватий. Після обробки лаком сосна набуде більш насичений жовтий колір. Якщо в інтер’єрі такий колір потрібен, то сосну просто лакують і все. Але, якщо хочеться зробити імітацію більш дорогого матеріалу, то можна скористатися морилкою.

Морилка додасть соснової поверхні необхідний колір, залишивши при цьому дерев’яну структуру. Зверху її теж можна покрити лаком. Існує кілька методів нанесення лакового шару на дерево.

Два з них:

  1. Спочатку поверхню обробляють морилкою, а потім за допомогою пензля наносять лак.
  2. Морилку змішують з розчинником і лаком до такої міри, щоб вона була схожа на воду. Далі цей розчин наносять на поверхню, розбризкуючи за допомогою пульверизатора. Для цього методу звичайна спиртова морилка не підійде, так як спирт з розчинником не змішається.