Краще орендувати сервер або купувати

3-31-2018

Інтернет є найбільш ефективним засобом розкручування будь-якого бізнес-проекту. Всілякі акції і репости в соцмережах, вигідні пропозиції на сайтах дозволяють залучити потенційних клієнтів. А можливість вести торгівлю через інтернет-магазин дозволяє відкрити справу з мінімальними витратами. Але для розміщення власних товарів в мережі необхідно мати свою власну клітинку – сервер. Ось тут і виникає питання – краще орендувати сервер або купувати?рекомендую замовити аренда сервера

Передумови і рентабельність сервера
Стати власником власного ресурсу в інтернеті може стати кожен бажаючий, якого вистачить на це коштів. Але буде окупатися таке вкладення? Купити сервер заради забави досить необдумане рішення. Така необхідність може виникнути в наступних випадках.Пропоную зробити аренда сервера в европе

— Планується запуск великого інтернет-магазину з широким асортиментом товарів різних категорій.

— У разі відкриття або масштабного розширення сайту з медіаконтентом (музика, кліпи, фільми, фото).

— Для створення повноцінної комп’ютерної інфраструктури підприємства – установка власних поштового, файлових і веб-серверів, а також створення локальної мережі та доменної зони.

Якщо хочеться просто продати товар, то можна скористатися дошками оголошень і торговими майданчиками. Хочеться створити свій форум, сайт-візитку, тоді можна легко орендувати віртуальний сервер або скористатися послугами хостингу.

Переваги і недоліки оренди
В останні роки послуга оренди серверів є більш популярною, ніж придбання власного обладнання. Розвиток дата-центрів забезпечило ще більшу популярність даного виду послуг, так як клієнт отримує масу переваг:

— Отримання відповідного серверного обладнання з гарантійними зобов’язаннями як при покупці.

— Безкоштовно (залежить від якості і репутації дата-центру) встановлення обладнання.

— Забезпечення приміщенням з необхідними кліматичними умовами.

— Наявність основного та резервних каналів високошвидкісного доступу до інтернету.

— Безкоштовна установка бажаної операційної системи і початкова настройка.

— Відсутність необхідності в штатному системному адміністраторі.

— Віддалене адміністрування.

— Безперебійна робота.

— Виконання фахівцями дата-центру всіх можливих робіт з обслуговування та супроводження орендованого сервера за додаткову плату.

В цей же час оренда має й істотні недоліки, які можуть стати основним фактором при виборі:

— Дата-центр може закритися, що загрожує втратою всіх ресурсів.

— Відсутність прямого доступу до серверного обладнання в даний момент часу.

— Велика вартість оренди. У деяких випадках річна оренда може зрівнятися з придбанням власного сервера.

Переваги і недоліки покупки
Головною перевагою є наявність власного фізичного сервера, детальніше з цінами і можливими конфігураціями можна ознайомитися на сайті www.karma-group.ru. На цьому, мабуть, і все. Далі починаються суцільні головоломки, розв’язання яких лягає на плечі керівника і колективу. З цього випливає цілий ряд незручностей і недоліків:

— Необхідність наявності фізичної приміщення, в якому встановлений сервер. Установка кліматичного обладнання, системи пожежної сигналізації та пропускного контролю.

— Підключення декількох ліній високошвидкісного інтернету для безперебійної роботи.

— Наявність власного IT-фахівця (у деяких випадках цілого відділу), здатного виконати повне налаштування та супровід як технічної, так і програмної частини.

— Придбання дорогих резервних систем живлення.

— У разі згортання бізнесу сервер доведеться продавати за півціни.

Для великих корпорацій всі перераховані пункти не стануть проблемою, так як вони, швидше за все, вже виконані на перших етапах розвитку бізнесу. Але для початківця власника необхідність такого великого разового вкладення фінансів може стати неможливою.

Існує ще можливість розміщення власного сервера в дата-центрі, але і тут є обмеження і вимоги, наприклад, габарити і потужність.

Остаточний вибір може зробити тільки керівник, попередньо визначивши можливі витрати і вимоги.